İYİ BİR PİLOT OLMANIN YOLU;

 

Pilot olmak, gökyüzünde özgürce uçma isteğinin yanı sıra profesyonel olmayı gerektirmektedir.Pilot olmaya karar vermeden ve bu amaçla uçuş eğitimine başlamadan önce bu mesleğin,Kendi kişilik özelliklerinize ne kadar uygun olduğunun iyi değerlendirilmesi gerekmektedir.

 

Bu nedenle pilotluk mesleğini iyi araştırıp mesleğin zorluklarını, avantajlarını öğrenip ona göre karar vermelisiniz ve pilot olmakla ilgili verdiğiniz kararın doğruluğundan emin olmalısınız.

 

Pilot olmakla ilgili meslek seçiminizin doğruluğu, pilotluğa olan ilginiz, isteğiniz kadar kişilik özelliklerinizin, eğitim durumunuzun, İngilizce seviyenizin uygun olmasıyla yakından ilişkilidir. Mevzuata göre, CPL/IR ATPL(Frozen) havayolu pilotluk eğitimi için en az lise mezunu olmak şartı aranmakla birlikte Türkiye’de faaliyet gösteren havayolları lise mezunu pilot istihdam etmemektedir. Türk Hava Yolları en az dört yıllık lisans mezunu olma, diğer havayolları en az ön lisans mezunu olma şartı aramaktadır.

 

İyi bir havayolu pilotunun İngilizceyi etkin kullanabiliyor olması gerekmektedir. Bu nedenle tüm havayolları pilot seçiminde İngilizce yeterlilik aramaktadır. İngilizce seviyenizi en az “Upper Intermediate” düzeyine getirmeden uçuş eğitimine başlamanız uygun olmayacaktır.

 

Kendinizle ilgili pilotaja uygunluk değerlendirmenizi yaptıktan sonra diğer önemli bir konu da uçuş eğitimini alacağınız uçuş eğitim organizasyonu seçimi olacaktır.

 

Top Air Uçuş Akademisi Türkiye'nin ilk ve tek EASA lisanslı pilotaj eğitimini sunan okul olarak en planlı ve kaliteli eğitim garantisini vermektedir.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

08:30 - 17:30

HAFTA İÇİ

OKUL ZİYARETİ İÇİN

0212 - 8 87 11 87

© 2014-2018 by Top Air Flight Academy