HAKKIMIZDA

     

Gökyüzü sevdalılarını gökyüzü ile buluşturmak için 1993 yılında havacılık eğitim faaliyetlerine başlayan Top Air Uçuş  Akademisi, bugüne kadar geçen sürede Türk Sivil Havacılığı'na yüzlerce pilot kazandırmıştır. Top Air Uçuş Akademisi 2014 yılından itibaren yeni eğitim sistemi ile tekrar yapılandırılmıştır.

 

Havacılık konularında yıllarca edindiği tecrübelerini bugün de yerli ve yabancı öğrencilerine aktarmaya devam eden Top Air Uçuş Akademisi, yurt dışındaki EASA üyesi uçuş okullarıyla da işbirliği yaparak Türkiye’nin Hususi Pilot Lisansı (PPL) eğitiminden Havayolu Ticari Pilot Lisansına (CPL/IR/ATPL) kadar her düzeyde uluslar arası pilotaj eğitimini sunmaktadır.

 

Havacılık eğitimindeki güncel gelişmeleri yakından takip ederek kendini sürekli yenileyen akademimiz, yer dersi eğitimlerini E-5 Yanyol, Esenyurt'taki modern ve yeni tesislerinde, uçuş eğitimini yeni nesil Diamond DA42, Evektor RTC, Aero AT3, Cirrus 20 ve Piper PA28 uçakları ile Çorlu Havaalanı'nda sunmaktadır. 

 

Uluslar arası ve Avrupa standartlarında (JAA/EASA) ileri düzey teorik bilgi ve yeterli uçuş deneyimi ile pilot adaylarını en iyi biçimde eğitmek ve mesleklerine hazırlamak için hizmet vermeyi amaç edinmiş olan uçuş akademimizde Avrupa Standartlarına (JAA/EASA) uygun, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredatı uygulanmaktadır.

 

Dürüst, ilkeli ve disiplinli eğitim yönetimini ön planda tutan akademimizde, teorik derslerde ve uçuş eğitimlerinde Oxford ve Bristol gibi uluslar arası standartlarda önde gelen akademik kurumların yayınları kullanılmaktadır.

 

En üst seviyede bilgi ile donatılmış, disiplinli, dünyanın her yerinde ve her havacılık kurumunda kendine yer edinebilecek seviyede pilot yetiştirmeyi hedefleyen uçuş akademimiz, ulusal ve uluslar arası standartlardaki eğitimi ile dünya sivil havacılık sektörü hizmetlerine devam etmektedir.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

08:30 - 17:30

HAFTA İÇİ

OKUL ZİYARETİ İÇİN

0212 - 8 87 11 87

© 2014-2018 by Top Air Flight Academy